KONST / Oljemålningar / Oljemålning 8304005
*
nr 830 4005
Oscar Gauthier
(1921-2009), Frankrike
Oljemålning, Oscar Gauthier (1921-2009), komposition, signerad, olja på pannå, 26x34 cm
Oscar Gauthier, fransk målare född 1921, död 2009.
Följerätt
Utrop:
10.000 kr
Såld:
8.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 maj 2013
kl 20:48:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/5 19:51:54
1
Vinnande bud
- Klassiska
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt komposition olja olja på pannå oljemålning oljemålningar oscar gauthier
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:19
*
Oscar Gauthier
Oscar Gauthier, fransk målare född 1921, död 2009.
nr 830 4005
Oscar Gauthier
(1921-2009), Frankrike
Oljemålning, Oscar Gauthier (1921-2009), komposition, signerad, olja på pannå, 26x34 cm
Oscar Gauthier, fransk målare född 1921, död 2009.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 10.000 kr |
Såld: | 8.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 maj 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/5 19:51:54 | 1 | Vinnande bud |
- Klassiska
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt komposition olja olja på pannå oljemålning oljemålningar oscar gauthier
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:19